Podlahové topení

V současné době je podlahové vytápění jedno z nejvíce oblíbených systémů vytápění. Mezi jeho největší výhody patří výborné rozložení tepla v místnosti. Teplo vycházející od podlahy je daleko příjemnější,než sálavé teplo z radiátorů. Nijak nevíří prach v místnostech a ani nenarušuje místnosti z hlediska estetického tak,jako je tomu u klasických radiátorů, které jen překáží a jsou nevzhledné.

Další výhodou je dlouhá životnost. Nezanedbatelnou výhodou je i obrovská úspora energie, mnohdy až o 25%. S podlahovým topením je možné vytápět místnosti na teplotu o několik stupňů nižší, při zachování vyšší tepelné pohody. V současné době jsme schopni instalovat podlahové topení v cenách srovnatelných i nižších,než je tomu u klasických radiátorů!

Podlahové topení

Komfort podlahového topení

Při nesčetných studiích systémů vytápění se dokázalo, že systém sálavého vytápění podlahou, který využívá moderní technologii, dodává lidskému tělu komfort a pohodu vyšší než normální systémy topení. Dosáhne se tak komfortního pocitu pomocí konstantní teploty, která je rozvedena do po celé ploše vyhřívané místnosti.

Je známou věcí, že rychlost proudění teplého a především studeného vzduchu a přemíra nerovnoměrného rozložení teploty zvyšuje pocit špatné tepelné pohody jednotlivců a následně zatíží jejich zdravotní stav. Proudy vzduchu, které způsobují silné a škodlivé výkyvy teploty našeho těla jsou tímto způsobem úplně odstraněny.

Je třeba připomenout, že teplota, kterou naše tělo skutečně vnímá, není jenom teplota vzduchu, ale i teplota zdí, které nás obklopují.

Stane-li se z podlahy prostorný sálavý povrch, můžeme tímto systémem držet teplotu vzduchu nižší při zachování stejného pocitu komfortu.
S nižší teplotou vzduchu, krom toho, že se zlepší jeho kvalita, se odstraní pocit těžkosti, který se někdy objeví, když vejdeme do přetopeného prostředí.

U velkých povrchů vytápěných nízkou teplotou je vzduchový průvan prakticky odstraněn a vzduch v prostředí je méně suchý.

Tímto systémem je možné navodit přirozenou pohodu a vyhnout se tak vrstvení tepla a velkým tepelným rozdílům směrem nahoru jak k tomu dochází u tradičních systémů vytápění.

Uvažujete-li o začlenění podlahového topení do svých prostor, pak nás prosím kontaktujte, my se s Vámi následně spojíme a navrhneme nejlepší řešení přímo pro Váš dům, kancelář či jiný prostor.

 

Výhody systému podlahového vytápění

Systém podlahového vytápění je dnes v Evropě široce využíván, neboť přináší uživateli větší pohodu (jsou odstraněny problémy odvozené od pohybu vzduchu jako je průvan, turbulence a prach), nabízí svobodné rozmístění nábytku v bytě a nižší náklady.

Nízká teplota povrchu omezuje výrazně prachové proudění a zamezuje klasickým tmavým šmouhám na zdech, čímž odpadá potřeba nového malování zdí: odstraní se takzvaný komínový efekt, který je způsoben vzduchem, který při styku s velmi teplým povrchem, jako je například povrch radiátoru, se rychle zvedne a opětovně klesá a usazuje se na chladnějším povrchu.

Výhody sálavého podlahového vytápění přináší velkou úlevu osobám, které trpí alergiemi a mají zdravotní problémy s dýchacími cestami - astma, alergie atd.

Je to komfort pro celou rodinu včetně domácích mazlíčků jako jsou psi a kočky.      

Nabízíme Vám všechny služby spojené s instalací, pokládkou a spuštěním Vašeho podlahového topení.

Komponenty podlahového topení

Pro instalaci podlahového topení doporučujeme použít trubky Pex-Al-Pex, jejichž vlastností je dlouhověkost a zabraňují jevům, jako jsou inkrustace a koroze. Trubky se instalují na odrazovou alu folii nebo také na takzvané systémové desky.

Dále se sem řadí centrální rozdělovače s regulací průtoku a průtokoměry,  tří a čtyřcestné směšovací ventily. Systém je možné doplnit i o termoelektrické hlavy, které jsou uváděny v činnost termostatem a které kontrolují teplotu v místnostech a jsou umístěny na distribučních rozdělovačích. Rozdělovače jsou schovány ve skříňce pro rozdělovače, aby nebyl rušen estetický ráz místnosti.

Tepelná regulace, která se realizuje zvlášť pro každý okruh, nám dnes umožňuje kontrolovat dle libosti

teplotu v každé místnosti, čímž definitivně překračuje limity starých rozvodů topení.

Podívejte se také do naší fotogalerie na naše realizace a práce prováděné při pokládce vytápění.

Provoz podlahového topení

V zimě se do rozvodů topení vpouští voda, jejíž teplota se pohybuje mezi 30 °C až 40 °C. Teplotu z potrubního systému v podlaze přebírá podkladová vrstva a pak podlaha, jejíž povrh tak dosáhne teploty kolem 25 ° až 29 °C. Nahřátá podlaha vyzařuje teplo sálavým způsobem, který je velmi komfortní a úsporný.

Úspora díky podlahovému vytápění

Podlahové topení nám umožní vysokou úroveň pohody při nízké teplotě vody v systému. Jelikož se celý povrch podlahy stane povrchem sálavým, je možné dodat spotřebiteli stejný pocit pohody, přestože teplota vzduchu bude přibližně nižší o 2 °C. Spotřebitel má pocit, že žije v prostředí, které je vyhřáté na 20 °C - 21 °C, ve skutečnosti teploměr ukazuje pouhých 18 °C. Dochází k menším disperzím tepla z prostředí směrem ven, což nám přináší velmi zajímavou energetickou úsporu, která je ve shodě s novými normami, které se týkají energetické úspory.

elhatop s.r.o.

Telefon 1: 736 780 555

Telefon 2:  604 318 716

elhatop@seznam.cz

Průřez trubkou

Průřez trubkou podlahového topení
Průřez trubkou podlahového topení